Enjektör kontrolü

Merhaba,

Epeydir aklımda olup bir türlü başlamadığım, elimin varmadığı, zaman bulamadığım kısacası yapmadığım enjektör kontrol devresi projeme başladım. Başlangıçta C ile firmware i hazırlayıp arduino ile test ettikten sonra gerekirse başka bir işlemci kullanıp onun için compile etmeyi planlıyorum. Ama temelde strateji belirlemem gerekiyor. Onun içinde ABC den başlayacağım.

Neden arduino? Çünkü açık kaynak kodlu olduğu için internette zilyon tane kaynak var. Neredeyse her ne isterseniz bulabiliyorsunuz. Bulamasanız bile yazabiliyorsunuz. Bellek adreslemeleri falan binlerce kez paylaşılmış. O nedenle temelde onunla başlayıp gerekirse ileride işlemciyi değiştiririm diye düşündüm. Halihazırda Arduino Uno üzerinde ilk denemelerimi yapıyorum. Elimde hazırda Mega ve Due de var. Nihai hedef olarak Due üzerinde çalıştırmayı düşünüyorum. Mega ile çevrebirimleri kontrol edeceğim. Interface lerin I/O devreleri zaten daha önce başkaları tarafından geliştirildiği için sıkıntı yok. Sadece onları daughter board olarak kullanılabilmesi için yeniden hazırlamam gerekecek.

Neyse velhasıl-ı kelam bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete bakalım. Umarım maymun iştahımın kurbanı olmaz bitiririm. 🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s